Karanfil Suyu İle 1 Haftada 3 Kilo Verin

Kışın aldığımız fazla kiloları vermenin vakti geldi. Hepimiz istiyoruz ki hızlıca kilo verelim. Şimdi size vereceğimiz kür ile 1 haftada 3 kilo verebilirsiniz.

1- Karanfilli su idrar söktürücü özelliğinden dolayı zayıflamanıza yardımcı olur.

1- Karanfilli su idrar söktürücü özelliğinden dolayı zayıflamanıza yardımcı olur.

Bir diyet programı uygularken karanfilli su ile daha hızlı kilo verebilirsiniz. Karanfilli su metabolizmanızı hızlandıracağı için kilo vermenizi hızlandıracaktır. Aynı zamanda bağışıklık sisteminizi koruyacaktır.


2- Karanfil suyunun faydaları nelerdir?

2- Karanfil suyunun faydaları nelerdir?

* Antiseptik özelliği ile vücudun yağ yakmasını kolaylaştırır, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar, daha sağlıklı olmamızda etkilidir.
* İdrar söktürücü özelliği sayesinde zayıflamamıza yardımcı olur.
* Mide salgılarını artırır ve karın ağrısı, hazımsızlık ve gazı önlemeye yardımcı olur.
* Öğle ve akşam yemeğinden önce içeceğiniz karanfil suyu, kan akışını teşvik edip gıdaları daha iyi sindirim için tükürük üretimini artırabilir.


3-

3-

* Ağrı kesici özelliği vardır. Diş ağrısına iyi gelir.
* Karanfildeki uçucu yağlar midedeki bakterileri öldürerek mide enfeksiyonlarını önler, iltihaplanmayı azaltmakta etkilidir.
* A, K, E ve B6 vitaminleri açısından çok zengindir. Bunun yanı sıra çok iyi bir kalsiyum, potasyum, sodyum, manganez deposudur.
* Omega 3 ve Omega 6’nın çok bulunduğu ender bitkilerdendir.


4- Karanfilli suyun hazırlanışı :

4- Karanfilli suyun hazırlanışı :

*1 adet çubuk tarçın veya 1 çay kaşığı toz tarçın
*1 çorba kaşığı karanfil
*1 çorba kaşığı zencefil kökü
*2 bardak su
Çubuk tarçın veya 1 çay kaşığı toz tarçını zencefil kökü ve karanfili bir demliğin içine koyarak üzere 2 bardak su ilave edin ve çay demliyormuş gibi biraz bekletin. Hazırladığınız suyu sabah ve akşam yemekten yarım saat önce için. İsterseniz bu karışıma elma da ekleyebilirsiniz.